Jesteśmy najmłodszą grupą w żłobku „Jaś i Małgosia”. Przebywają tu dzieci od dwudziestego tygodnia życia do osiemnastego miesiąca. Naszym najważniejszym zadaniem jest zapewnienie podopiecznym troskliwej opieki oraz zaspokojenie ich potrzeb w sferze pielęgnacji i higieny.
Pod czujnym okiem dwóch opiekunek i pielęgniarki w miarę jak maluchy rosną odkrywają swoje uśpione talenty – siadają, raczkują, wstają, chodzą i wspinają się. Szukają ząbków, nowych słów oraz sposobów na kontakt z rówieśnikami. Tutaj też powstają pierwsze plastyczne arcydzieła, nasi milusińscy uczą się również prostych wierszyków, piosenek i wyliczanek. Systematycznie prowadzimy obserwację rozwoju poszczególnych funkcji psychomotorycznych by móc w porę rozpoznać nieprawidłowości i odpowiednio zareagować.
Do dyspozycji dzieci jest przestronna słoneczna bawialnia wyposażona w urządzenia do terapii sensorycznej, basen z piłeczkami itp. Karmienie odbywa się w przeznaczonej do tego celu kolorowej jadalni. Jadłospis dostosowany jest do potrzeb małego dziecka z uwzględnieniem indywidualnych preferencji i występowania ewentualnych alergii. Po smacznym obiadku dzieci udają się na drzemkę do przytulnej sypialni.
Zarówno w czasie zabawy jak i drzemki dzieci są pod stałym nadzorem swoich żłobkowych cioć. Pragniemy, aby nasza grupa była dla dzieciaczków namiastką domu, by czuły się tu bezpieczne i szczęśliwe.

MIESIĘCZNE PLANY PRACY

WRZESIEŃ I

PAŹDZIERNIK I

LISTOPAD I

GRUDZIEŃ

STYCZEŃ I

LUTY I

MARZEC I

KWIECIEŃ

MAJ

 

GRUPA I – KRASNALE