„SŁONECZKA”

To średnia grupa wiekowa, do której uczęszczają dzieci od 18 miesiąca życia do 2,5 lat. Dziecko na tej grupie ma do dyspozycji cztery sale: salę zabaw, sypialnię, jadalnię i łazienkę. Wszystkie pomieszczenia są duże, przestronne i słoneczne. Przestrzeń ta daje dzieciom swobodę poruszania się. W bawialni na niskich meblach oraz w pojemnikach znajdują się zabawki spełniające wszystkie atesty bezpieczeństwa i higieny. Mamy różnorodne klocki, układanki, nawlekanki, pacynki. Posiadamy kącik kuchenny, kącik lalek i kącik z książkami. W Sali tej znajduje się również telewizor, dzięki czemu dzieci raz w tygodniu oglądają bajki w języku polskim i angielskim. Naszym pociechom w ciągu dnia zapewniamy profesjonalną opiekę, dbamy o bezpieczeństwo i rozwój dzieci, rozwijamy wyobraźnię dziecka i łączymy naukę z zabawą. Prowadzimy zajęcia plastyczne, muzyczne, zabawy manipulacyjne, ruchowe oraz zabawy z chustą animacyjną. Dziecko potrzebuje dużo troski, ciepła i uczucia. Nasze pociechy uwielbiają dotykać, ściskać, smakować i manipulować, dlatego staramy się organizować jak najwięcej zabaw sensorycznych (zabawa piaskiem kinetycznym, zabawy muzyczne z użyciem instrumentów, tory przeszkód, zabawa w łowienie rybek, zabawa w zgadywanie co jest w woreczku za pomocą dotyku i wiele innych).

Wykonujemy prace plastyczne z użyciem farb, kredek, plasteliny, wydzieranek itp. Przygotowujemy też prace dla dzieci na różne okazje, na przykład Dzień Dziecka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Misia, Walentynki, Dzień Mamy i Taty itp. Na zakończenie roku nasze dzieciaki biorą udział w przedstawieniu, podczas którego rodzice podziwiają osiągnięcia swoich pociech.

Dzieci uczą się u nas samodzielności. Próbują pić z kubeczka, jeść łyżką, same zdejmować i zakładać ubranka a także korzystać z toalety.
Raz w tygodniu dzieci mają zajęcia z rytmiki a codziennie przez 15 minut z języka angielskiego.
Gdy pogoda nam na to pozwala, wychodzimy z naszymi pociechami na spacery. Dzieci bawią się również na naszym placu zabaw na terenie żłobka.
Bardzo dużą radość sprawia naszym pociechom basen z kolorowymi piłeczkami, który znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu.
U nas dziecko może przynieść swoją ulubioną przytulankę czy zabawkę i samo decyduje, czy odkłada ją do szatni, na półkę do sali, czy jest z nią przez czas pobytu w danym dniu.


Słoneczka to grupa, gdzie dzieci mogą w pełni cieszyć się   z poznawania świata, a my jako opiekunki staramy się dołożyć wszelkich starań aby czuły się u nas jak w domu.

PLAN PRACY WRZESIEŃ II

PLAN PRACY PAŹDZIERNIK II

PLAN PRACY LISTOPAD II

PLAN PRACY GRUDZIEŃ II

PLAN PRACY STYCZEŃ II

PLAN PRACY LUTY II

PLAN PRACY MARZEC II

PLAN PRACY KWIECIEŃ II

PLAN PRACY MAJ II

GRUPA II – SŁONECZKA