„SŁONECZKA”

To średnia grupa wiekowa, do której uczęszczają dzieci od 18 miesiąca życia do 2,5 lat. Dziecko na tej grupie ma do dyspozycji cztery sale: salę zabaw, sypialnię, jadalnię i łazienkę. Wszystkie pomieszczenia są duże, przestronne i słoneczne. Przestrzeń ta daje dzieciom swobodę poruszania się. W bawialni na niskich meblach oraz w pojemnikach znajdują się zabawki spełniające wszystkie atesty bezpieczeństwa i higieny. Mamy różnorodne klocki, układanki, nawlekanki, pacynki. Posiadamy kącik kuchenny, kącik lalek i kącik z książkami. W Sali tej znajduje się również telewizor, dzięki czemu dzieci raz w tygodniu oglądają bajki w języku polskim i angielskim. Naszym pociechom w ciągu dnia zapewniamy profesjonalną opiekę, dbamy o bezpieczeństwo i rozwój dzieci, rozwijamy wyobraźnię dziecka i łączymy naukę z zabawą. Prowadzimy zajęcia plastyczne, muzyczne, zabawy manipulacyjne, ruchowe oraz zabawy z chustą animacyjną. Dziecko potrzebuje dużo troski, ciepła i uczucia. Nasze pociechy uwielbiają dotykać, ściskać, smakować i manipulować, dlatego staramy się organizować jak najwięcej zabaw sensorycznych (zabawa piaskiem kinetycznym, zabawy muzyczne z użyciem instrumentów, tory przeszkód, zabawa w łowienie rybek, zabawa w zgadywanie co jest w woreczku za pomocą dotyku i wiele innych).

Wykonujemy prace plastyczne z użyciem farb, kredek, plasteliny, wydzieranek itp. Przygotowujemy też prace dla dzieci na różne okazje, na przykład Dzień Dziecka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Misia, Walentynki, Dzień Mamy i Taty itp. Na zakończenie roku nasze dzieciaki biorą udział w przedstawieniu, podczas którego rodzice podziwiają osiągnięcia swoich pociech.

Dzieci uczą się u nas samodzielności. Próbują pić z kubeczka, jeść łyżką, same zdejmować i zakładać ubranka a także korzystać z toalety.
Raz w tygodniu dzieci mają zajęcia z rytmiki a codziennie przez 15 minut z języka angielskiego.
Gdy pogoda nam na to pozwala, wychodzimy z naszymi pociechami na spacery. Dzieci bawią się również na naszym placu zabaw na terenie żłobka.
Bardzo dużą radość sprawia naszym pociechom basen z kolorowymi piłeczkami, który znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu.
U nas dziecko może przynieść swoją ulubioną przytulankę czy zabawkę i samo decyduje, czy odkłada ją do szatni, na półkę do sali, czy jest z nią przez czas pobytu w danym dniu.


Słoneczka to grupa, gdzie dzieci mogą w pełni cieszyć się   z poznawania świata, a my jako opiekunki staramy się dołożyć wszelkich starań aby czuły się u nas jak w domu.

PLAN PRACY WRZESIEŃ II

PLAN PRACY PAŹDZIERNIK II

PLAN PRACY LISTOPAD II

PLAN PRACY GRUDZIEŃ II

PLAN PRACY STYCZEŃ II

PLAN PRACY LUTY II

PLAN PRACY MARZEC II

GRUPA II – SŁONECZKA